سبد خرید

پروتکل های سئو SEO

پروتکل های سئو SEO

پروتکل های سئو SEO

 

  • پروتکل https چیست؟

پروتکل https مخفف عبارت Hyper Text Transfer Protocol Secure است. به زبان ساده، پروتکل https نسخه امن پروتکل http می باشد.در پروتکل https انتقال اطلاعات در فضای وب  به صورت امن انجام می شود. تنها فرق ظاهری این پروتکل حرف s انتهای آن است و به معنی Secure یا همان امنیت و امن بودن، می باشد.

  • پروتکل ssl چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

پروتکل SSL مخفف عبارت Secure Socket Layer است. این پروتکل اطلاعاتی  که در حال انتقال هستند را بوسیله کلیدهای خصوصی کد گذاری می کند و اگر اطلاعات در حين انتقال شنود شوند یا بهره ای دیگر از آنها گرفته شود، قابل استفاده نخواهند بود.

هنگام استفاده از SSL، مرورگر از public key موجود در خود استفاده كرده و اطلاعات را كد مي کند و سپس به سرور مي فرستد. آنگاه سرور با استفاده از private key خود، اطلاعاتي را كه دريافت نموده است را  رمز گشائي Decode مي نمايد. از آن جا كه كليد خصوصي تنها در سرور نصب شده است، تقريباً غير ممكن است كه در بين راه اطلاعات انتقالي رمزگشائي و مشاهده شوند.

امروزه با هوشمندتر شدن موتور جستجو از جمله  گوگل، قوانین رتبه دهی به سایت ها دستخوش تغییرات بسیاری شده است که یکی از  مهمترین و تأثیر گذارترین آنها برای گوگل داشتن گواهینامه SSL مربوطه می باشد. تمامی فاکتورهای گوگل دارای ارزش و اعتباری هستند که در کنار هم باعث رشد و بهبود رتبه سایت می شود. این الگوریتم گوگل هم از این قاعده مستثنی نیست و می تواند باعث بهبود رتبه سایت شما گردد.

این نکنه را نباید فراموش کنید که، یکی از موارد بسیار مهمی که در دنیای پر رقابت و تجارت مجازی برای کاربران و بازدیدکنندگان یک سایت مورد توجه است و آن را از سایت های دیگر مجزا می کند، امنیت آن سایت است. کاربران معمولا نسبت به سایت هایی که نشان امنیت را در نوار آدرس خود دارند بیشتر اعتماد می کنند و درصد کلیک اینگونه سایت ها که از پروتکل https استفاده می کنند بیشتر است.  تنها علامتی که نشانگر امنیت سایت می باشد، و می توان ان را به وضوح دید، علامت قفل سبز رنگ و عبارت secure در url یا همان نوار آدرس سایت و شروع آدرس  با https  است. برای مثال می توانید هم اکنون به نوار آدرس یا url همین سایت webseir نگاه کنید. این پروتکل اغلب در سایت های بانکی و فروشگاهی که در آنها از درگاه بانکی و تراکنش استفاده می شود بیشتر به چشم می خورد.

  • مزایای استفاده از پروتکل https :

-افزایش امنیت سایت با استفاده از گواهینامه ssl.

-بالا بردن ارزش اعتماد سازی سایت بین کاربران و بازدیدکنندگان.

-بهره مند شدن یکی از معیار های گوگل برای بهبود رتبه سایت.

-تشخیص هویت سایت توسط سایر موتور های جستجو.

-رمزنگاری ارتباط بین سرور و کاربر.

-ارائه سرویس های اعتباری به سایت های دارای گواهینامه و پروتکل ssl

بازدیدها: 141

: Tags , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...