سبد خرید

راهنمای حل سودوکو

راهنمای حل سودوکو

آشنایی با سودوکو:

این روز ها در بیشتر مجلات و روزنامه ها رد پای جداول مربعی شکل با اعدادی بهم ریخته در آن به چشم می خورد. این جداول یک بازی بسیار سرگم کننده به نام سودوکو است. این بازی و سرگرمی فکری جالب از کشور ژاپن به کشور ما آمده است. معنی آن از دو واژه (سو su به معنی عدد) و (دوکو doku به معنی جداگانه و یکان) تشکیل شده است. این بازی زیبا و سرگرم کننده اولین بار توسط یک سوئیسی طراحی شد و بعد ها در کشور ژاپن به یک بازی جذاب و فراگیر تبدیل شد. در این آموزش کوتاه ولی جامع را شکستن قفل این بازی را یاد می گیرید و بعد از ان می توانید سخت ترین سودوکو ها را به آسانی حل کرده و از قدرت ذهن سرعت عمل خود لذت ببرید و دیگران به به تعجب وا دارید.

 

راهنمای حل سودوکو:

سودوکو در اصل یک پازل عددی محسوب می شود. در این جدول 81 خانه ای هر 9 خانه 1 جعبه 9 تایی را درست کرده و در نهایت 9 خانه 9 تایی جدول سودوکو را تشکیل می دهد. به این ترتیب که 9 ستون 9 تایی و 9 ردیف 9 تایی تشکیل می شود. در هر یک از خانه های جدول معمولا چند عدد از 1 تا 9 قرار می گیرد. به طوری که در هر جعبه 9 تایی، اعداد 1 تا 9 فقط یک بار تکرار می شود. در این بازی اصلا به دانش ریاضی احتیاجی نیست و اصلا قرار نیست شما چیزی را حساب کنید.

مهمترین چیز در حل جدول این است که به عدد ها و محدوده جعبه 9 تایی دقت کنید و پس ار فکر کردن درست مابقی اعداد را داخل آن بچینید به شرطی که نه در جعبه های 9 تایی اعداد تکراری قرار بگیرد ، نه در ستون ها و ردیف های 9 تایی.این قانون بازی سودکو است.

 

راهکارهای مفید برای حل سودوکو:

1-روش حذفی بسیار به شما کمک خواهد کرد. یعنی همیشه قدم به قدم جلو بروید و ردیف به ردیف و ستون به ستون و در نهایت جعبه به جعبه.

2-بهتر این است که برای شروع از ردیف ها و ستون ها و سپس به سراغ جعبه ها بروید که تعداد اعداد پیش فرض آنها بیشتر است.

3-ببینید که به کجای جدول بر اساس تکراری نبودن عدد در ردیف و ستون و جعبه ها می توانید عدد اضافه کنید.

4-هیچ وقت از قاعده و اصول غیر تکراری بودن سودوکو خارج نشوید و عددی به بدون فکر داخل خانه ای قرار ندهید. این بازی اصلا از روی حدس و گمان کاری را پیش نمی برد.

5-برای حل جدول بهتر است از مداد استفاده کنید تا اگر به اشتباه عددی را نوشتید به راحتی اثر آن را از بین ببرید.

6-وقتی سودوکو سخت را انتخاب کردید پس باید سرسخت باشید ولی هر موقع ذهنتان خسته شد برای مدت کوتاهی آن را کنار بگذارید و بعد از استراحت ذهنی ذهنی دوباره پا به میدان بگذارید.

7-هرگز از شکست دلسرد نشوید به سعی کنید که این بار شما سودوکو را شکست دهید.

پیروز و موفق باشید.

بازدیدها: 1002

: Tags , , , , , ,

6 دیدگاه برای “راهنمای حل سودوکو

 1. سلام من جدول را دانلود کردم ولی نمیتوانم عدد را در خانه ها قراردهم منظورم حل جدول نیست قرار دادن عدد در خانه های مورد نظرم هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

 2. سلام من جدول را دانلود کردم ولی نمیتوانم عدد را در خانه ها قراردهم منظورم حل جدول نیست قرار دادن عدد در خانه های مورد نظرم هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . بله پرسیده بودم ولی راهنمایی نشده بودم .

   1. سلام اکرم حطری چان
    به اطلاع مي رسانم كه بنده در اين سايت فقط راهنماي بازي را ارائه كرده ام و در خصوص مشكل خود بايد از محلي كه جدول را دانلود كرديد پيگيري نماييد.
    پايدار باشيد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...