سبد خرید

تولید محتوا بر اساس سئو SEO

تولید محتوا بر اساس سئو SEO

تولید محتوا بر اساس سئو SEO

نوشتن مقالات

همان طور که یک ساختمان بر پایه های آن استوار است و هر چه این پایه ها پی ریزی قوی تری داشته باشند آن ساختمان مستکم تر است، یک وب سایت هم بر اساس محتوا پایه گذاری شده و هر چه این محتوا قوی تر و بهینه تر باشد وب سایت شما پایدارتر خواهد بود. مقالاتی که استاندارد های سئو را رعایت کرده باشند، متونی یکپارچه برای وب سایت هستند که برای موضوعات مختلف نوشته شده اند.

-مبانی مقالات استاندارد سئو:

1-طول مطلب: طول نوشته ها در مقالات استاندارد سئو حداقل 500 کلمه و در حدود 10 جمله می باشد. مقالاتی که اصول فوق را رعایت می کنند برای سئو ارزشمند از مطالب دیگ می باشند.

2-زبان متون: نوشتن متون به زبان عامیانه که گوگل متوجه آن نشود برای سئو ارزشی ندارد. شما نباید در نوشته های خود از کلماتی که گوگل توانایی درک آن را نداشته باشد استفاده کنید. برای مثال:(میشه بجای می شود). اینگونه کلمات از مجموعه جستجوی گوگل خارج شده یا گوگل آن کلمه را در رتبه های پایین تری قرار می دهد.

3-لحن نوشتاری: شما باید در نوشته های خود جملات خبری، امری، سوالی و … را درست در جای خود استفاده کرده و با رعایت اصول حق مطلب را برای بازدیدکنندگان خود ادا کنید. هر چه جملات شما ساده تر و روان تر نوشته شود، درک بیشتری را به مخاطبین می دهد و این گونه است که مخاطبین سایت شما را در ذهن خود ثبت می کنند و برای مراجعات بعدی شما اولین گزینه انتخاب او می شوید و این رمز موفقیت شماست.

-ساختار یک مقاله استاندارد سئو:

1-شروع هیجان انگیز: مقالات خود را با وقایع شگفت انگیزی که خواننده را سر جایش خشک می کند آغاز کنید. چنان هیجانی ایجاد کنید که خواننده راغب به خواندن ادامه مطلب شود. شما در 175 الی 200 کلمه اول فرصت دارید تا این هیجان را ایجاد کنید.

2-سر تیتر: وجود کلمه کلیدی در سر تیتر بسیار مهم است. از سر تیتر ها برای گرفتن توجه بازدید کننندگان به مطلب استفاده شده و بسیار کاربردی است.

3-دادن اطلاعات: شما با استفاده از 150 الی 200 کلمه می توانید به گوگل در خصوص موضوع اصلی مقاله خود توضیح دهید. استفاده از تاریخچه موضوع به گوگل کمک می کنید در کمترین زمان ممکن نتایج درستی را به مخاطبین عرضه کند.

4-نتیجه گیری: جمع بندی از توضیحات داده شده جهت نیاز به درخواست کاربران است.

5-فاکتور usp: استفاده از این عمل مقایسه خدمات شما با دیگر رقبا را نشان می دهد. برای مثال می توان به کلمات کلیدی (مشاوره رایگان – گفتگو آنلاین – حمل و نقل رایگان – پشتیبانی رایگان – و تخصیص جایزه و…) اشاره نمود.

6-لینک های داخلی: همان طور که در فصل های قبل توضیح داده شد، استفاده حداقل 2 لینک در هر مقاله بسیار ضروری و کارآمد است. توجه کنید عنوانی را که می خواهید به مقاله دیگر از سایت لینک دهید دقیقا باید h1 آن مقاله باشد.

-تکنیک های استاندارد یک متن:

1-مقالات شما باید در قالب یک متن در وب سایت قرار بگیرد.

2-کد گذاری های html باید صحیح انجام شود که در زیر به آن اشاره شده است.

  • تگ h1 : تیتر اصلی صفحه شماست و می تواند عنوان مقاله یا مطلب صفحه باشد که معمولا شامل کلمه کلیدی است. تعداد استفاده از آن بیش از 1 بار توصیه نمی شود.
  • تگ H2 : نشان دهنده زیر تیتر های عنوان صفحه شماست و می تواند عناوین داخل مطلب را شامل شود. تعداد استفاده از آن بیش از 2 تا 5 بار توصیه نمی شود.
  • تگ H3 : زیر عنوان های داخل مطلب را شامل می شود. تعداد استفاده از آن بیش از 6 بار توصیه نمی شود.
  • تگ H4 : عنوان برای منوها یا عنوان برای نظرات را شامل می شود. تعداد استفاده از آن می تواند بصورت بی نهایت انجام شود.
  • تگ H5 : عنوان برای منوهای سایت را شامل می شود. تعداد استفاده از آن می تواند بصورت بی نهایت انجام شود.
  • تگ H6 : عنوان برای فوتر footer سایت را شامل می شود. تعداد استفاده از آن می تواند بصورت بی نهایت انجام شود.

3-تمامی متون در مقالات شما باید با یک فونت نوشته شود که اگر این کار رعایت شود امتیاز بالایی از نظر سئو محسوب می شود.

متا تگ های استاندارد:

1-متا تگ عنوان: حداکثر 55 کاراکتر را شامل می شود. در عنوان باید کلمه کلیدی به کار رود. عنوان باید انقدر جذاب باشد تا باعث جذب بازدیدکنندگان شود.

2-شرح متا: حداکثر باید 250 کاراکتر باشد. قرار دادن یک کلمه کلیدی داخل شرح ضروری است. توجه داشته باشید که در شرح متا خیلی باید مختصر توضیح دهید و بازدید کنندگان را از این طریق به سایت خود هدایت کنید.

نوشتن یک مقاله اصلا کار سختی نیست به شرطی که تمامی موارد ذکر شده را رعایت کنید تا نه تنها محتوای تولیدی شما برای بازدیدکنندگان جذاب باشد بلکه برای گوگل و خزندگان آن نیز با ارش و اهمیت تلقی گردد.

 

 

کلمات کلیدی

کلید موفقیت یک سایت بستگی به انتخاب درست کلمات کلیدی است تا بتواند شما را به بالاترین رتبه برساند. در دنیای پر رقابت مجازی وب سایت هاییی بقیه رقبا را جلو می زنند که از کلمات کلیدی مناسب و کارآمدتری در سئو انتخاب کرده باشند.

1-کلمات کلیدی چیست؟ از نظر سئو کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که توسط کاربران جستجو می شوند. در اصل کلمات کلیدی نشانگر محتوای اصلی سایت شما هستند و از این بابت باید در انتخاب آنها حساسیت خاصی به خرج داد. همه هدف شما از بهینه سازی سایتتان این است که بازدید کننده بیشتری را به سمت خود جذب کند و سایت شما از ترافیک مناسبی برخوردار شود. از آنجایی که محتوای سایت شما برای پاسخ به بازدیدکنندگان تولید شده، توسط کلمات کلیدی مشخص می شود که آنها به دنبال چه چیزی در وب سایت شما هستند. در انتخاب کلمات کلیدی به این نکته باید توجه کنید که به صورت کلی نباشد، بلکه معنا دار باشد. برای مثال اگر محتوای شما مقاله ای در خصوص بیماری مغز و اعصاب باشد و شما کلمه “پزشک” را بعنوان کلمه کلیدی انتخاب کرده باشید سخت در اشتباهید. چون این کلمه کلیدی مشخص کننده کلیات است و کاربران معمولا جزئیات را جستجو می کنند. کلمه کلیدی “پزشک مغز و اعصاب” بسیار مناسب تر از “پزشک” است. چون دقیقا به جزئیات یک پزشک اشاره دارد.

2-طول کلمه کلیدی: هر چقدر که طول کلمه کلیدی شما کوتاه تر باشد درصد رقابت آن با دیگر رقبا بیشتر خواهد شد و سئو آن دشوارتر می شود. شما اگر بخواهید روی کلمه کلیدی “تلویزیون” برای سئو کار کنید، وارد یک رقابت تنگاتنگی با دیگر رقبایی که جلوتر از شما روی این کلمه کلیدی کار کرده اند می شوید و راه بسیار سخت و دشواری را پیش رو دارید.از طرفی هم پیرو بحث قبلی “تلویزیون” یک کلمه کلیدی کلی  و گنگ است و میلیون ها نتیجه در بر خواهد داشت که از هدف جستجو کننده بسیار دور است. وقتی نوع و برند تلویزیون را در کلمه کلیدی مشخص بکنید به هدف نزدیک ار خواهید شد.کلمه کلیدی”تلویزیون سامسونگ”کامل تر و با مفهوم تر از قبل است و نتایج مرتبطی را ارائه می کند. در ادامه وقتی سایز را به کلمه کلیدی اضافه کنید شما دقیقا نتایج مورد نیاز خود را مشاهده خواهید کرد. کلمه کلیدی “تلویزیون سامسونگ 42اینج” یک کلمه کلیدی کامل و با جزئیات و با مفهوم و قابل درک برای گوگل بوده و مرتبط ترین صفحات را نشان خواهد داد. پس همان طور که مشاهده نمودید هرچه رفته رفته به طول کلمه کلیدی اضافه شد هم رقابت کمتر شد و هم نتایج مرتبط تری توسط گوگل به شما ارائه شد.

درست است که شما با انتخاب کلمه کلیدی طولانی ترافیک کمتری را به سوی سایت خود هدایت نموده اید، ولی مطمئنا بازدیدکنندگانی که سایت شما را با این جزئیات پیدا می کنند حتما روی سایت شما کلیک کرده و یک مشتری واقعی بوده و امکان خرید، بسیار بالاست و این گونه کلمات کلیدی مفهومی برای سئو بسیار ارزشمند است.

سعی کنید که محتوای خود را برای بازدیدکنندگان ایجاد کنید، نه برای خزندگان گوگل! وقتی محتوایی بنا به نیاز کاربران تولید شود، مطمئنا برای خزندگان گوگل هم جذاب خواهد بود و آن را در مطالب پیشنهادی خود به دیگر جستجو گران ارائه می دهند. با استفاده همزمان از کلمات کلیدی و متاتگ عنوان url و متاتگ توضیحات و متن جایگزین عکس ها و برچسب ها به خزندگان گوگل جهت درک بیشتر محتوای خود کمک کنید.

 

 

تاثیر تگ ها بر سئو

متا تگ عنوان تعیین عنوان صفحه ی وب سایت می باشد. تگ های عنوان بر روی صفحه ی نتایج موتور جستجو به عنوان سرخطی که قابل کلیک باشد در بین نتایج جستجو نمایش داده می شود، و برای استفاده سئو و اشتراک گذاری اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است. تگ عنوان باید توصیف دقیق و درستی از محتوای صفحه را در بر داشته باشد. پیشنهاد می شود طول  تگ عنوان کمتر از 60 کاراکتر باشد. ترتیب قرار گرفتن عناوین  به صورت زیر می باشد:

1- کلید واژه 2-کلید واژه ثانویه 3-نام تجاری وب سایت

حال اگر طول این عناوین بیشتر از 60 کاراکتر باشد، موتور های جستجو مابقی را حذف کرده و بجای آن (“…”) را جایگزین می کنند که این اصلا چیز خوبی از نظر سئو نمی باشد. در ادامه  به چند نمونه از تگ های مهمی که مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره می کنیم:

1-تگ title : عنوان صفحه را شامل می شود که در هر صفحه منحصر به فرد است.

2-تگ description : توضیحات صفحه یا کالا را شامل می شود که طول آن تقریبا 155 کاراکتر است.

3-تگ keywords : کلید واژه ها و کلمات کلیدی را شامل می شود.

4-تگ برچسب : کلماتی هستند که موضوعات کلیدی داخلی وب سایت را مشخص می کنند و در اصل یک شیوه برای سر و سامان دادن به مطالب می باشد.

5- تگ robots : روبوت ها وظیفه اجرایی دستورات مربوطه را در کد ها شامل می شوند، که در ادامه به نمونه پر مصرف آنها اشاره می شود.

index : باعث ورود صفحه در فهرست جستجو می شود.

no hndex : مانع از ورود صفحه در فهرست جستجو می شود.

follow : باعث اجرای لینک هایمفید در صفحه می شود.

no follow : مانع از اجرای هر گونه لینک (که برای گوگل ارزشی ندارد) در صفحه می شود.

no archive : مانع از کپی کردن صفحه در نتایج جستجو می شود.

no snippet : مانع از ذخیره سازی صفحه و ظاهر شدن توصیف در زیر صفحه در نتایج جستجو می شود.

برای اینکه بفهمید که یک صفحه از تگ ها استفاده می کند یا خیر، کافیست روی صفحه کلیک راست کرده و سپس گزینه view source page را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز می شود، قسمت بالای صفحه head می توانید تگ ها را مشاهده کنید. در پایان می توانید از طریق فرم تماس با من در ارتباط باشید.

بازدیدها: 284

: Tags , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...