سبد خرید

اصول سئو SEO

اصول سئو SEO

اصول سئو SEO

شاید از خود بپرسید که چرا باید سایت خود را سئو کنید

طبق آمارهای بدست آمده حدودا 70 درصد از سایت هایی که روی آن کلیک کرده اند جزو نتایج اول تا سوم بوده و حتی در ایران این درصد بالاتر هم می رود. توجه به این نکته که سئو می تواند بعنوان تبلیغاتی رایگان برای شما محسوب شود، شکی نیست. فقط به شرطی که آن را به درستی انجام داده و طبق اصول آن عمل کنید که در این صورت است که سئو می تواند باعث فروش بیشتر و بازدید سایت شما شود و شما و کسب و کارتان را بعنوان یک “برند” به بازار پر رقابت معرفی کند.

خب حالا باید از کجا شروع کنیم

1-قدم اول انتخاب کلید واژه های مناسب است:

کلید واژه ها مجموعه کلماتی هستند که مشتریان برای یافتن کالاها  و کاربران برای یافتن محتوای دلخواه آن را در موتورهای جستجو سرچ می کنند. پس انتخاب این کلید واژه ها بسیار حیاتی و مهم است. این قدم اول است، پس همین الان یک قلم و کاغذ برداشته و برای هر محصول یا محتوای خود، کلید واژه های مرتبط و مناسب آن را انتخاب نموده و بصورت جداگانه یادداشت نمایید.

 

2-قدم دوم تولید محتوای مناسب می باشد:

تولید و تولید و تولید… همانطور که تاکید شده باید محتوای ما تولید شود تا برای سئو و موتورهای جستجو ارزشمند و ماندگار باشد و بتواند شما را برای همیشه در صفحات برتر نگه دارد. محتوایی که از جایی کپی شده باشد برای سئو کاملا بی ارزش است و پس از مدتی باعث افت و کاهش رتبه شما خواهد شد. در برخی موارد هم سایت شما توسط گوگل جریمه می شود. در تولید محتوا باید به این اصل توجه کرد که، هر چه محتوای تولیدی شما ساده تر و جذاب تر باشد برای خزندگان گوگل با فهم تر و از همه مهمتر برای بازدید گنندگان شما که سرمایه های اصلی سایت شما می باشند قابل درک و فهم بیشتر است. اگر مطلب جستجو شده رضایت کاربر را در سایت شما جلب کند، کاربر مدت بیشتری را در سایت شما برای استفاده از محتوای شما صرف می کند که ثانیه به ثانیه آن برای سئو و شما ارزشمند خواهد بود.

3-قدم سوم ساختن لینک های داخلی است:

لینک ها پل های ارتباطی بین بازدیدکنندگان و کاربران  با محتوای داخلی سایت شما است. لینک های داخلی همانند سکوی پرتاب بازدیدکنندگان و کاربران به محتوای داخلی سایت شما بصورت مستقیم می باشد و آنها را بی واسطه وارد صفحه مورد نظرشان می کنند. گوگل به این لینک ها بسیار اهمیت می دهد و  اینگونه لینک ها برای رشد رتبه سایت شما بسیار مفید است. سعی کنید برای هر محصول یا مطلبی که انتشار می دهید حداقل 2 لینک داخلی تولید کنید تا کار خزنده های گوگل برای ایندکس و خواندن صفحات را راحت تر کرده باشید.

4-قدم چهارم سئو تبلیغاتی یا همان سئو ادوردز است:

معمولا سایت هایی که ارزش چندانی نداشته باشند یا به عبارتی در اول راه باشند، سئو تبلیغاتی یا همان Adwords می تواند خیلی زودتر آنها را به نتایج دلخواه برساند. شاید فکر کنید که این گونه سئو با توجه به هزینه بالایی که دارد، اتلاف هزینه است! در صورتی که این طور نیست. سئو ادوردز باعث می شود برای مدتی در نتایج اولیه باقی بمانید و اگر محتوای تولیدی شما مناسب و کاربر پسند و مفید باشد از نظر سئو بسیار هم ارزشمند تلقی می شود و چه بسا پس از پایان دوره ادوردز هم خیلی زود بتوانید جایگاه اصلی سایت خود را در نتایج جستجو پیدا کنید.

 

در پایان این بخش باید متذکر شوم که بسیاری از افراد سودجو هستند که با استفاده از ترفند های گوناگون از جمله سئو کلاه سیاه (که در قسمت های بعد در خصوص آن توضیح خواهم داد) شما را تا مدت محدودی به نتایج اول می رساند که از نظر شما بسیار خوب و راضی کننده است. ولی این نکته را باید در نظر داشته باشید که خزنده های گوگل آن قدر هوشمندانه عمل می کنند که بعد از مدت کوتاهی متوجه این ترفند ها شده و پس از شناسایی آن کلمه کلیدی یا کلید واژه مربوطه  که بسیار هم برای شما مهم و حیاتی است، را به طور کامل از لیست نتایج جستجو حذف کرده و کاملا از بین می برد و رسیدن دوباره آن کلمه کلیدی یا کلید واژه  به نتایج جستجو بسیار بسیار کار سخت و دشواری است و از نظر بعضی سئو کاران جزو محالات محسوب می شود. پس کاملا مراقب این افراد سود جو باشید و فریب وعده های شیرین صفحه اول و نتایج اول آنها را نخورید.

اکیدا پیشنهاد می کنم که سئوی سایت خود را  فقط وفقط با استاندارد های سئو  و تولید محتوای مفید و ارزشمند، به انجام برسانید تا جایگاه تضمین شده ای را در نتایج جستجو کسب کنید و سایت خود را برای همیشه در جایگاه مناسبی که حقش است برسانید.

 

در انتها امید وارم که با خواندن مصالب فوق که خیلی ساده توضیح دادم سوالاتی را که  در خصوص سئو داشتید برایتان حل شده باشد و توانسته باشم شما همراهان گرامی را با مقوله سئو آشنا کرده باشم. در صورت نیاز می توانید جهت مشاوره رایگان از طریق راه های ارتباطی فرم (تماس با من) از خدمات ما بهرمند شوید.

در پناه حق باشید…

بازدیدها: 142

: Tags , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...