سبد خرید

استفاده از لینک ها در سئو SEO

استفاده از لینک ها در سئو SEO

استفاده از لینک ها در سئو SEO

بک لینکهای دائمی

استفاده از بک لینک های دائمی یکی دیگر از روش های تاثیرگذار در سئو سایت به شمار می رود. بک لینک دائمی به لینکی گفته می شود که بدون تاریخ انقضاء در سایت مورد نظر ثبت شود و هیچ گاه حذف نشود. بک لینک ها باعث بهبود رتبه سایت می شوند. در واقع با قرار دادن لینک سایت خود در یک سایت معتبر از مزایای اعتبار و محبوبیت آن سایت برای اعتبار بخشیدن به سایت خود استفاده می کنید و همچنین بدینوسیله بازدید سایت خود را افزایش می دهید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از بک لینک های دائمی ایندکس شدن سریع محتوای سایت می شود و یک نوع بازاریابی و تبلیغات ارزان به حساب می آید و باعث افزایش اعتبار برند شما می شود.

گوگل علاوه بر کیفیت بک لینک ها، به مدت زمان ماندن بک لینک در سایت مربوطه نیز رتبه می دهد. وقتی که می خواهید یک بک لینک دائمی خرید کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که بک لینک دارای کیفیت بالایی باشد تا بتواند باعث رشد سایت شما شود.

بک لینک های رایگان

اگر لینک سایت شما در سایت مربوطه به صورت رایگان قرار بگیرد، در واقع شما بک لینک رایگان دریافت کرده اید. بک لینک ها همان لینکی است که یک وب سایت از یک وب سایت دیگر دریافت می کند.

  • روش گرفتن بک لینک رایگان:

1-شبکه های اجتماعی : یکی از معمول ترین و ساده ترین روش برای دریافت بک لینک های رایگان، عضو شدن در شبکه های اجتماعی است. برای مثال شما می توانید کسب و کار خود را با عضو شدن در شبکه های اجتماعی با استفاده از ساختن صفحه ای شخصی که ایجاد می کنید، علاقمندان موضوع کسب و کار خود را مایل به دنبال کردن صفحه خود می کنید و با درج کردن لینک سایت خود آنها را جذب می کنید. شبکه های اجتماعی فیسبوک و گوگل پلاس و لینک دین و توییتر از جمله شبکه های اجتماعی موثر در دریافت لینک های رایگان می باشند.

2-رپورتاژ خبری : قرار دادن لینک سایت خود در یک سایت معتبر خبری بعلت پر بازدید بودن و انتشار مطالب عمومی و تخصصی، بازدید کنندگان بسیاری را به سمت سایت شما هدایت می کند. یا به عبارتی وقتی یک وبسایت پربازدیدکننده (خبری یا تحلیلی) در مورد وب سایت شما خبری یا تحلیلی یا گزارشی را منتشر می کند و آن را به وب سایت اصلی شما لینک می دهد این عمل یک رپورتاژ خبری است.

  • برخی از مزایای استفاده از رپورتاژ خبری به شرح زیر می باشد:

الف) آن کلمات دقیقا سئو شده در مورد کسب و کار شما می باشد.

ب) لینک های شما همیشه در وب سایت رپورتاژ کننده باقی مانده و به هیچ عنوان حذف نمی شود.

ج) رپورتاژ خبری یک نوع تبلیغات غیر مستقیم می باشد که تمامی بازدیدکنندگان به آن اعتماد دارند.

  • در رپورتاژ خبری اولویت های زیر را مد نظر داشته باشید:

الف) وب سایت هایی را انتخاب کنید که دارای سئو قوی باشند.

ب) وب سایت هایی را انتخاب کنید که از نظر خبری دارای اعتبار باشند.

ج) وب سایت های سرگرمی هم بسیار کارآمد می باشند.

د) انتخاب وب سایت های که با موضوعات سایت شما مرتبط باشند.

3-تبادل لینک : تبادل لینک یکی از شیوه های مرسوم دریافت بک لینک می باشد، به شرطی که به صورت دو طرفه انجام پذیرد و بیش از حد معمول استفاده نشود.

4-کامنت ها : قرار دادن آدرس وب سایت در کامنت ها یکی دیگر از روش های دریافت بک لینک های رایگان می باشد. به این صورت که پس از خواندن پست و موضوعی که مرتبط با سایت شما است، کامنتی گذاشته و در انتها لینک سایت خود را اضافه می نمایید.

-یکی از معایب بک لینک های رایگان این است که آن سایت اطلاعات کلیدی وب سایت شما برداشته و صفحه ای از نمای وب سایت شما را ساخته و در این صورت است که وب سایت شما درنتایج گوگل رتبه خوبی را نخواهد داشت. به این خاطر استفاده بیش از حد بک لینک های رایگان در سئو توصیه نمی شود. در ضمن توجه به این نکته که از چه وب سایت هایی و با چه محتوا و کیفیتی بک لینک دریافت می کنید، بسیار مهم است که باید مورد توجه خاص شما باشد. همواره سعی کنید که از بک لینک های بی کیفیت که مرتبط با موضوع سایت شما نیست پرهیز کنید. اهمیت این موضوع تا حدی زیاد است که ممکن است به خاطر رعایت نکردن این موضوع، گوگل سایت شما را پنالتی کند.

لینک بیلدینگ

با توجه به این که ممکن است رقبای شما حاضر به پذیرفتن لینک شما نباشند، لینک بیلدینگ باعث می شود که این کار صورت پذیرد و با ایجاد گروهی از بک لینک ها باعث شود تا وب سایت شما در نتایج جستجو گوگل از رتبه خوبی برخوردار گردد. از آنجا که تعداد لینک ها در افزایش رتبه سایت شما موثر است، کیفیت آن لینک ها هم به همان اندازه مهم و تاثیرگذار می باشد. در ادامه نکات مهمی را در خصوص لینک بیلدینگ یادآور می شویم:

1-از تعداد زیاد بک لینک ها و اسپم ها جلوگیری کنید.

2-همیشه سعی کنید به وب سایت های مرتبط با موضوع سایت خود و همچنین سایت هایی با رتبه بالا در گوگل لینک بدهید.

3-هرگز از سایت های اسپم و غیر اخلاقی لینک نگیرید.

4-از بک لینک با انکرتکست مساوی جلوگیری کنید. (انکرتکست به کلمه ای گفته می شود که در متن قابل کلیک کردن باشد و یا به اصطلاح hyper link باشد. اغلب مرورگرهای جدید کلمات انکرتکست را به رنگ آبی یا رنگی دیگر که به صورت برجسته تر از سایر متون است نمایش می دهند). وظیفه انکر تکست ها این است که به وسیله لینک، شما را از سایت خود به سایت دیگر که اغلب سایت مرجع می باشد، یا به وب سایتی دیگر هدایت کند. این عمل برای سئو بسیار مهم بوده و اگر در جای مناسب و به تعداد مناسب از آن استفاده شود باعث افزایش رتبه سایت شما خواهد شد.

5-کلمات کلیدی خود را در انکرتکست ها استفاده کنید.

بازدیدها: 234

: Tags , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...